loading...

خورشید پارس - آموزش راه های افزایش بازدید و کسب درآمد از اینترنت مطالب زیبا و جذاب

آزمون نظام مهندسی , آزمون نظام مهندسی 96 , اخبار نظام مهندسی , امتحان نظام مهندسی , امتحان نظام مهندسی 96 , تاریخ آزمون نظام مهندسی 96 , ثبت نام آزمون نظام مهند

آخرین ارسال های انجمن

نکات ضروری قبل از آزمون نظام مهندسی و شیوه های تست زنی

محمد غفوری بازدید : 361 یکشنبه 08 مرداد 1396 نظرات (0)

ورود به حرفه مهندسی یکی از اهداف مهندسان رشته‌های هفت‌گانه مرتبط با سازمان نظام مهندسی ساختمان ، قبولی در آزمون ورود به حرفه و کسب پروانه اشتغال به کار مهندسی می‌باشد. با توجه به گستردگی مباحث مقررات ملی و حجم زیاد مطالب ، قبولی در آزمون مستلزم مطالعه مباحث و تسلط بر استفاده از ضوابط آنها خصوصا در آزمون‌های محاسباتی می‌باشد. از این رو نکاتی را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم؛ امیدواریم که مفید واقع گردد. در ادامه با سازه برتر همراه باشید.

 

۱- اعتماد به نفس داشته باشید و به حواشی جاری در جلسه‌ی آزمون اصلا توجه نکنید. باتوجه به اینکه شما – هر چند کم و محدود – با آمدن به دوره‌های آموزشی، وقت گذاشته‌اید و مطالعه کرده‌اید، لذا در جلسه‌ی امتحان روی دانسته‌های خودتان متمرکز شوید وبعضا به حواشی موجود در اطرافتان اصلا توجه نکنید.

۲- حد نصاب قبولی : حدنصاب قبولی در آزمون‌های ورود به حرفه، پاسخ صحیح به ۵۰٪‌ سوالات می‌باشد، لذا لزومی ندارد که به همه‌ سوالات پاسخ دهید و زمانتان را برای پاسخ به همه‌ی سوالات صرف کنید.

۳- وقت آزمون را با تعداد سوالات هماهنگ نمایید: شمادر این آزمون به هیچ وجه مشکل کمبود زمان را ندارید، لذا از این جهت استرس ونگرانی نداشته باشید. به عنوان مثال طبق آمار دوره‌های قبل، در آزمون معماری ۶۰ سوال و ۱۵۰ دقیقه وقت داده می‌شود. بر این اساس اگر فردی بخواهد در این آزمون به همه سوالات پاسخ دهد، برای هر سوال ۵/۲ دقیقه وقت دارد. در صورتی که با در نظر گرفتن حد نصاب قبولی۵۰ درصد، اگر برای پاسخ دادن به ۶۰ درصد سوالات برنامه‌ریزی نماید، چیزی در حدود۴دقیقه برای پاسخ دادن به هر سوال وقت دارد که مدت زمان بسیار مناسبی است؛ به همین صورت برای آزمون محاسبات عمران حدود۶دقیقه وسایر رشته‌ها . این مقدار وقت بسیار مناسب بوده و با توجه به اینکه برخی سوالات اصلا به این مقدار وقت نیاز ندارند، وقت مازاد آنها نیز به سوالات دشوار و وقت‌گیر اختصاص داده می‌شود.

۴- ابتدا مرور همه‌ دفترچه و پاسخ به سوالات ساده : توصیه می‌شود که ابتدا همه‌ی سوالات ساده را پاسخ دهید و به این ترتیب زمان آزمون رامدیریت نمایید. سپس از اول مجددا به بررسی سوالات وقت‌گیر و مشکوک بپردازید.

تذکر: برخی طراحان تست مخصوصا سوالات ساده را آخر مجموعه‌ سوالات قرار می‌دهند.

۵- نزدن تست‌های مشکوک و وقت‌گیر در دور اول

۶- به خودتان گیر ندهید. فردی که می‌گوید که به یک سوال سخت گیر دادم و تا حلش نکردم، راحت نشدم و اصلا برام مهم نیست که قبول بشم یا نه !!!! فقط مهم بود که آن سوال را حل کنم. لازم به ذکر است که همه سوالات هم ارزش بوده و با این کار فرد فقط احتمال موفقیت خود راکاهش داده است.

۷- کنترل مکرر شماره تست در برگه‌ سوالات و پاسخنامه جهت پرهیز از جابجا زدن تست‌ها : یکی از اشکالات رایج افراد جابجا زدن پاسخ تست‌ها می‌باشد که به دلیل استرس و بعضاپاسخ ندادن به یک یا چند سوال (پریدن از روی چند تست) ایجاد می‌شود. با توجه به اینکه مدت‌ها است که متقاضیان گرامی در چنین آزمون‌هایی شرکت نکرده‌اند، باید روی مهارت عمومی تست‌زنی تمرین داشته باشند.

۸- کنار گذاشتن جزوات و کتاب‌های قدیمی: معمولاافراد به جزوات قدیمی زمان تحصیل خود بسیار علاقه دارند. به خاطر داشته باشید که با توجه به بازبینی مکرر ضوابط مقررات ملی ساختمان،‌ غالبا سوالات از موارد تغییریافته مطرح می‌گردد که از این رو منابع و مراجع قدیمی اصلا کارایی ندارند.

۹- اطلاع دقیق و کامل از مواد آزمون و منابع قید شده در سایت : موادآزمون و مراجع آن را از سایت دفتر مقررات ملی ساختمان (www.inbr.ir) دریافت نمایید.

۱۰- توجه مضاعف به انتشارات جدید دفترمقررات ملی ساختمان : درهر دوره از آزمون بعضا یکی از مقررات ملی ساختمان بازنگری می‌شود که بیشتر مدنظر طراحان سوالات است و شاید می‌خواهند ببینند که چقدر افراد به انتشارات جدید توجه دارند. به عنوان مثال در این دوره مجموعه‌ راهنماهای مقررات ملی ساختمان درچند مبحث چاپ شده است که مطالعه‌ی آنها توصیه می‌شود.

۱۱- با ماشین حساب‌تان کار کنید (دوست باشید) مخصوصاً در آزمون‌های محاسباتی مانند محاسبات عمران لازم است شما با ماشین حساب کار کنید.غالبا این روزها مهندسان دیگر خیلی با ماشین حساب کار نمی‌کنند و اصلا با آن غریبه هستند!!! لذا برای آزمون های محاسبات حتما تمرین کنید که بتوانید با ماشین حساب به راحتی کار کنید.

۱۲- همه موارد آزمون را مطالعه نمایید و فقط روی چند درس تمرکز نکنید. توزیع سوالات و انتخاب آنها از مباحث مختلف حالت یکنواخت و استانداردی را ندارد و بعضادر یک دوره مشاهده شده است که بیشتر سوالات از یکی از مباحث آمده است و اگر شما آن مبحث را مطالعه نکرده باشید، می‌تواند در قبولی شما تاثیرگذار باشد.

۱۳- بسیاری از سوالات تشریحی با مرور سرفصل کتب مقررات ملی ساختمان قابل پیدا کردن می باشد.

۱۴- از راهنمای مبحث ۱۳ اگر سوال داده شد حتما به عناوین فصول ابتدای کتاب مراجعه کنید.

۱۵- بالای صفحات مهم کتاب با خط درشت موضوع آن یکی دو صفحه را بنویسید.

۱۶- حتما اگر هیچ مطالعه ای هم نکردید یکبار فقط مقررات ملی را ورق بزنید و موضوعاتی که در آن بحث شده را ببینید که حداقل بدانید کدام موضوعات را از کدام کتاب پیدا کنید.

۱۷- برخی موضوعات مشترک در شماره های مختلف با کمی تفاوت و ظرافت وجود دارد: که این مباحث سر کلاس ها عنوان می شود این موارد را پیدا کنید و علامت بزنید.

۱۸- تمام نکات عددی مقررات مختلف را در ابتدای کتاب بنویسید که برای پیدا کردن آنها دیگر وقتتان گرفته نشود.

۱۹- خیلی از دانشجویان وقت نمی گذارند یک سوال را کامل حل و محاسبه کنند. اگر با دیدن راه حل فکر می کنید کاملا مسلط هستید باز هم یک دور حل کنید گاهی حتی به رادیان و درجه ماشین حساب دقت نکرده اید و متوجه اشکالات خود نمی شوید موقع سینوس یا کسینوس گرفتن

۲۰- نمونه سوالات سالهای قبل از هر کتاب و جزوه آموزشی مهمتر است ابتدا آنها را بخوانید و مسلط شوید.

-شیوه های تست زنی

تست ها به چند دسته تقسیم می شوند:

    تست های سرعتی

    تست های طبقه بندی شده

    تست های معلم ساخته

    تست های خود ساخته و ....

.

البته این تقسیم بندی ها از دیدگاه های متعدد است زیرا اصل کار در این جا خلاصه گویی و مختصر نویسی است در آزمون های   نظام مهندسی سرعت در تست زدن عامل موفقیت است و بدون مهارت تست زنی تقریبا کسی نمی تواند در آزمون موفق شود.

نکته مهم در تست زدن این است که قبل از تست زدن باید منابع آزمون نظام مهندسی را به دقت مطالعه کرد و بدون مطالعه مباحث ، زدن تست کاری بیهوده و حتی مضر است. تست زدن در زمان های متعدد تکنیک های خاص خود را دارد . مثلا تست زدن در منزل نکات و شیوه های خود را دارد و تست زدن در روزآزمون شیوه دیگر.

.

الف- تست زدن در منزل

بعد از مطالعه هر بخش با فاصله 48 ساعت سعی کنید تست های طبقه بندی شده متناسب و مرتبط با آن بخش از کتاب را بزنید برای تست زدن دقیقا شرایط روزآزمون اصلی را ایجاد کنید یعنی در همان زمان و شرایط مثل آزمون تست بزنید روی یک صندلی خشک به حالت نشسته و حل واقعی تمام مسایل و وسط کار به جواب ها نگاه نکنید.

در مرحله اول سعی کنید تست ها را با خودکار آبی و در زمان مقرر بزنید و در مرحله دوم تست ها را با خودکار قرمز در وقت آزاد و سپس آنها را تصحیح کنید پی خواهید برد که بسیاری از اشتباهات شما اثر بی دقتی و یا عوامل دیگر بوده است باید این اشتباهات را یادداشت کنید و سعی کنید تکرار نشود .

در این مرحله چنانچه توانسته باشید بیش از 90% تست ها را درست پاسخ دهید مطالب آن بخش را خوب فهمیده اید در صورتی که  بین 60% تا 90% پاسخ دهید لازم است خلاصه مطالب را یک مرتبه دیگر بخوانید و چنانچه کمتر از 50% پاسخ داده باشید لازم است مطالب آن بخش را به طور کامل دوباره مطالعه کنید .

.

ب- تست زدن در روز آزمون اصلی

توجه داشته باشید در آزمون اصلی شما باید صحیح ترین جواب را انتخاب کنید، نه جواب صحیح را. لذا دقت در ضمن مطالب و دقت در فهم سؤال بسیار مهم است.

قبل از زدن تست کلیه جواب ها را بخوانید. صحیح ترین جواب همان جوابی است که در مرحله اول به آن می رسید تست ها را کد بندی کنید. تست های آسان را اول بزنید. تست های متوسط را بعد از آن و تست های مشکل را در پایان وقت به آن بپردازید یادتان باشد که تست ها ارزش یکسانی دارند ولی با شانس و تصادفی به تست ها پاسخ ندهید.

تذکر: 10% سوالات آزمون نظام مهندسی را تنها از طریق4گزینه جواب داده شده می توانید پیداکنید نه از طریق عنوان سوال.

در انتقال تست ها به پاسخ نامه نهایت دقت را داشته باشید چون ممکن است خطای دید ایجاد گردد.

جهت صرفه جویی در وقت هر ده تست را پس از زدن در دفترچه یکباره به پاسخ نامه منتقل نمایید . سعی کنید دقت خود را فدای سرعت نکنید .

همه سؤالات و همه پاسخ ها و همه مطالب دفترچه را به دقت بخوانید .

.

نکات ضروری قبل از آزمون نظام مهندسی و شیوه های تست زنی

.

آزمون نظام مهندسی 96

.

اخبار عمرانی

اخبار نظام مهندسی

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
ساختمان سازها ، نیازمندی های صنعت ساختمان


ساختمان سازها ، نیازمندی های صنعت ساختمان

www.SakhtemanSazha.com


سایت ساختمان سازها (www.SakhtemanSazha.com) یک سایت تخصصی در بخش ساختمان و صنایع وابسته آن می باشد که تمامی متخصصان، فروشندگان ، مجریان و فعالان این بخش می توانند تبلیغات خود را بصورت آنلاین به نمایش بگذارند و تنها برای آگهی های ویژه هزینه پرداخت نمایند.

فعالان بخش ساختمان می توانند محصولات ، خدمات  ، اطلاعات تماس و تصاویر محصولات خود  را در سایت ساختمان سازها بصورت آگهی تبلیغاتی ثبت کنند و محل فروشگاه یا دفتر خود را روی نقشه بصورت آنلاین مشخص کنند تا مخاطبین با درک بهتری از خدمات و محصولات ایشان آشنا شوند.

همچنین بازدیدکنندگان سایت ساختمان سازها ، افراد و شرکتهایی هستند که به دنبال کالا و خدمات و فروشندگان و مجریان مرتبط با صنعت ساختمان هستند که در این سایت می توانند به راحتی شرکت مورد نظر خود را پیدا کنند.

موضوعات اصلی سایت ساختمان سازها شامل دکوراسیون ، مصالح ساختمانی ، املاک ، ماشین آلات ، خدمات ساختمانی , خدمات تزییناتی ، خدمات تاسیساتی ، لوازم و تجهیزات ، بازار کار ، آموزش ، شرکتها و امور مهندسی ، محوطه سازی و سایر نیازمندیهای مرتبط با ساختمان می باشد و هر کدام از این موضوعات بخشهای مختلفی از فعالیتهای مرتبط با ساختمان را در بر می گیرد.


سایت ساختمان سازها محل مناسبی برای ثبت آگهی های تخصصی صنعت ساختمان می باشد. با ثبت آگهی های خود در بخش نیازمندی های ساختمان سازها ، تبلیغات خود را در سراسر کشور در معرض دید بازدیدکنندگان تخصصی قرار خواهید داد و مشتریان بالقوه بیشتری را جذب خواهید نمود. ثبت آگهی و تبلیغ در سایت ساختمان سازها رایگان است و فقط آگهی های ویژه شامل هزینه خواهد بود.
درباره ما
شما در این سایت میتوانید جدیدترین مطالب را با موضوعات زیر مشاهده نمایید: آموزش راه های افزایش بازدید و کسب درآمد از اینترنت , مطالب زیبا و جذاب , اس ام اس , خبر های جنجالی از دنیای ورزش , تصاویر زیبا و دیدنی , کتاب های الکترونیکی , آموزش مسائل زناشویی و ...
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 966
 • کل نظرات : 142
 • افراد آنلاین : 5
 • تعداد اعضا : 285
 • آی پی امروز : 61
 • آی پی دیروز : 166
 • بازدید امروز : 129
 • باردید دیروز : 379
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 1
 • بازدید هفته : 508
 • بازدید ماه : 11,796
 • بازدید سال : 83,781
 • بازدید کلی : 2,351,674
 • فروشگاه


  پروژه رساله فرهنگسرا

  پروژه ای درمورد رساله فرهنگسرا که در یک شهر مدنظر انجام گرفته و شامل فهرست و خود رساله است که هردو تو فایل word قرار گرفته

  دانلود پروژه رساله فرهنگسرا
  پاورپوینت شناخت رنگ و استفاده آن در معماری

  پروژه ای درمورد شناخت رنگ و استفاده آن در معماری در فایل پاورپوینت 56 اسلایدی

  دانلود پاورپوینت شناخت رنگ و استفاده آن در معماری
  پاورپوینت سازه های پلیمری

  پروژه ای درمورد سازه های پلیمری در فایل پاورپوینت 21 اسلایدی

  دانلود پاورپوینت سازه های پلیمری
  پاورپوینت ساخت و ساز اصولی

  پروژه ای درمورد ساخت و ساز اصولی در فایل پاورپوینت 95 اسلایدی

  دانلود پاورپوینت ساخت و ساز اصولی
  پاورپوینت کف شور

  پروژه ای درمورد کف شور در فایل پاوپوبنت 12 اسلایدی

  دانلود پاورپوینت کف شور
  پاورپوینت قرنیز و ازاره

  پروژه ای درمورد قرنیز و ازاره در فایل پاورپوینت 24 اسلایدی

  دانلود پاورپوینت قرنیز و ازاره
  پاورپوینت شبکه های فضایی

  پروژه ای درمورد شبکه های فضایی یا سازه های تا شونده در فایل پاورپوینت 21 اسلایدی

  دانلود پاورپوینت شبکه های فضایی
  بررسی رویه قضایی ایران در خصوص برخورد با جرائم زیست محیطی 22صفحه

  از طرف دیگر محیط زیست مرزی هم نمی شناسد تا در آن محدود و محصور شود و اثرات تخریب آن در یک کشور به کشور یا کشورهای دیگر سرایت نکند

  دانلود بررسی رویه قضایی ایران در خصوص برخورد با جرائم زیست محیطی 22صفحه
  اموزش تصویری و كامل نرم افزار قدرتمندNero 9 فورمت ورد

  در اینجا سعی داریم به صورت مختصر و مفید نحوه استفاده آن را بیان کنیمبدون هیچ توضیح اضافی در رابطه با نرم افزار و کاربردهای جانبی آن

  دانلود اموزش تصویری و كامل نرم افزار قدرتمندNero 9 فورمت ورد
  پاورپوینت اصول برنامه ریزی آموزشی

  پاورپوینت اصول برنامه ریزی آموزشی دارای 293 اسلاید می باشد که برای رشته علوم تربیتی، گرایش مدیریت وبرنامه ریزی آموزشی تهیه شده است

  دانلود پاورپوینت اصول برنامه ریزی آموزشی
  پرسشنامه انگیزش شغلی 40 ماده ای هرزبرگ

  پرسشنامه انگیزش شغلی 40 ماده ای هرزبرگ در 6 صفحه وورد و قابل ویرایش به همراه توضیحات کامل و تعاریف هر کدام از گویه ها و تفکیک سؤالات براساس گویه ها

  دانلود پرسشنامه انگیزش شغلی 40 ماده ای هرزبرگ
  پاورپوینت روشهای ارزشیابی آموزشی

  پاورپوینت روشهای ارزشیابی آموزشی دارای 241 اسلاید می باشد و برای رشته علوم تربیتی کاربرد دارد هدف نهایی درس دانشجویان رشته علوم تربیتی با مطالعه این درس روشهای مختلف ارزشیابی آموزشی و چگونگی کاربرد آنها را یاد می گیرند

  دانلود پاورپوینت روشهای ارزشیابی آموزشی
  پاورپوینت اصول و مبانی آموزش و پرورش

  آشنایی با مبانی آموزش و پرورش به ویژه مبانی فلسفی آموزش و پرورش و راهگشایی و راهنمایی به کاربرد این اطلاعات در برنامه ریزی های درسی، طراحی آموزشی، مدیریت و اداره کلاس است

  دانلود پاورپوینت اصول و مبانی آموزش و پرورش
  پاورپوینت سقف طاق ضربی

  پروژه ای درمورد سقف طاق ضربی در فایل پاورپوینت 28 اسلایدی

  دانلود پاورپوینت سقف طاق ضربی
  پاورپوینت سقف تیرچه و بلوک

  پروژه ای درمورد سقف تیرچه بلوک در فایل 24 اسلایدی

  دانلود پاورپوینت سقف تیرچه و بلوک
  پاورپوینت اتصالات در سازه فولادی

  پاورپوینت اتصالات در سازه فولادی دارای ۵۲ اسلاید بوده که می توانید فهرست و تصاویر پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را مشاهده نموده و در صورت تمایل اقدام به خرید آن نمایید

  دانلود پاورپوینت اتصالات در سازه فولادی
  بررسی سطح تقاضا برای كالا، كیفیت، رقابت، تعیین قیمت

  تحقیقات بازاریابی در بازارهای داخلی
  (بررسی سطح تقاضا برای كالا، كیفیت، رقابت، تعیین قیمت)

  دانلود بررسی سطح تقاضا برای كالا، كیفیت، رقابت، تعیین قیمت
  هماهنگی بین فعالیت های تولیدی و مصرفی جامعه

  تولید عبارت از یک جریان یا پروسه (Process)، است

  دانلود هماهنگی بین فعالیت های تولیدی و مصرفی جامعه
  سوالات تستی کتاب وصیت نامه امام (تالیف شفیعی مازندرانی)همراه با پاسخ

  سوالات تستی وصایا نمونه سوالات کتاب شفیعی مازندرانی

  دانلود سوالات تستی کتاب وصیت نامه امام (تالیف شفیعی مازندرانی)همراه با پاسخ
  پاورپوینت مبانی نظری معماری پست مدرن

  پاورپوینت مبانی نظری معماری پست مدرن در 40 اسلاید برای درس مبانی نظری معماری آماه شده است در ادامه فهرست این پاورپوینت و تصویر پیش نمایش اسلایدهای آن را مشاهده خواهید کرد و در صورت تمایل می توانید اقدام به خرید نمایید

  دانلود پاورپوینت مبانی نظری معماری پست مدرن
  پاورپوینت فن آوری ارتباطات و اطلاعات و تحولات آموزشی

  پاورپوینت فن آوری ارتباطات و اطلاعات و تحولات آموزشی شامل 28 اسلاید می باشد

  دانلود پاورپوینت فن آوری ارتباطات و اطلاعات و تحولات آموزشی
  پاورپوینت انواع سقف های رایج بتنی

  پاورپوینت انواع سقف های رایج بتنی دارای ۶۱ اسلاید بوده که می توانید فهرست و تصاویر پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را مشاهده نموده و در صورت تمایل اقدام به خرید آن نمایید

  دانلود پاورپوینت انواع سقف های رایج بتنی
  پاورپوینت نور و کاربرد آن در معماری

  پاورپوینت نور و کاربرد آن در معماری دارای ۳۹ اسلاید بوده که می توانید فهرست و تصاویر پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را مشاهده نموده و در صورت تمایل اقدام به خرید آن نمایید این پاورپوینت را می توانید برای دروس انسان طبیعت معماری ، تنظیم شرایط محیطی و درک و بیان معماری استفاده نمایید

  دانلود پاورپوینت نور و کاربرد آن در معماری
  پاورپوینت هنر و معماری دوره صفویه

  پاورپوینت هنر و معماری دوره صفویه دارای ۵۷ اسلاید بوده که می توانید فهرست و تصاویر پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را مشاهده نموده و در صورت تمایل اقدام به خرید آن نمایید از این پاورپوینت می توانید برای درس معماری اسلامی استفاده نمایید

  دانلود پاورپوینت هنر و معماری دوره صفویه
  پاورپوینت معماری انتزاعی

  پاورپوینت معماری انتزاعی در 31 اسلاید برای درس مبانی نظری معماری آماده شده است در ادامه می توانید فهرست و تصویر پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را مشاهده نموده و در صورت تمایل اقدام به خرید پاورپوینت معماری انتزاعی نمایید

  دانلود پاورپوینت معماری انتزاعی
  پاورپوینت معماری پرش کیهانی

  پاورپوینت معماری پرش کیهانی دارای ۳۰ اسلاید بوده که می توانید فهرست و تصاویر پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را مشاهده نموده و در صورت تمایل اقدام به خرید آن نمایید

  دانلود پاورپوینت معماری پرش کیهانی
  پاورپوینت سد سازی و انواع آن

  پاورپوینت سد سازی و انواع آن دارای ۴۶ اسلاید می باشد که در آن ابتدا به تعریف سد و هدف ایجاد آن پرداخته شده و در ادامه انواع سدها ، مطالعات اولیه پروژه های سدسازی و ضوابط و معیارهای اجرایی را بطور کامل مورد بررسی قرار داده است با دریافت این پاورپوینت می توانید اطلاعات بسیار خوبی را در مورد سدسازی کسب کنید

  دانلود پاورپوینت سد سازی و انواع آن
  مشخصات كلی بازارها و كالا در كشورهای در حال توسعه

  در دنیای امروز کسب سهم بیشتر از بازار مصرف، هدف اصلی شرکت ها و صاحبان صنایع به شمار می رود و در این شرایط استفاده از اصول و فنون علمی در بازاریابی هر روز پررنگ تر از قبل می شود

  دانلود مشخصات كلی بازارها و كالا در كشورهای در حال توسعه
  مطالعه نقش دولت در فعالیت های بازاریابی و خط مشی بازرگانی دولت در این رابطه

  (نقش دولت در اقتصاد و توسعه بازاریابی؛ مطالعه میدانی تجربه ایران)

  دانلود مطالعه نقش دولت در فعالیت های بازاریابی و خط مشی بازرگانی دولت در این رابطه
  بررسی تاثیر عوامل فرهنگی بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

  پایان نامه جهت اخذ درجه کارشناسی رشته علوم تربیتی

  دانلود بررسی تاثیر عوامل فرهنگی بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان