loading...

خورشید پارس - آموزش راه های افزایش بازدید و کسب درآمد از اینترنت مطالب زیبا و جذاب

در چه سني بايد به نوجوان مسايل جنسي را و روش برخورد با اين موضوع را آموزش داد؟   واقعيت اين است که آموزش امور جنسي و دادن آگاهي هاي لازم در اين رابطه از مسائل ضروري و مورد نياز خانواده هاست.

آخرین ارسال های انجمن

ضرورت آموزش مسایل جنسی به جوان و نوجوان

محمد غفوری بازدید : 533 چهارشنبه 07 خرداد 1393 نظرات (0)

در چه سني بايد به نوجوان مسايل جنسي را و روش برخورد با اين موضوع را آموزش داد؟

 

واقعيت اين است که آموزش امور جنسي و دادن آگاهي هاي لازم در اين رابطه از مسائل ضروري و مورد نياز خانواده هاست. آموزش جوانان ونوجوانان درباره چگونگي رفتار صحيح جنسي و بيماري هاي ناشي از انحرافات جنسي داراي اهميت زيادي است.

 

شواهد گوناگوني حاکي از آن است که مردم و به خصوص نوجوانان و جوانان در اين مورد اطلاعات درستي ندارند و منابع يادگيري رفتار جنسي در بين آنان منابع قابل اطميناني نيست. معمولا آن چه جوانان در اين باره مي دانند اطلاعات خياباني است که از افراد فاقد صلاحيت آموخته اند. نه پدر و مادرها، نه مدرسه و دانشگاه، نه رسانه هاي گروهي و نه مطلعين ديني، عموما مطلب مهمي در اين باره به جوانان نمي آموزند. حتي جنبه هاي بهداشتي و چگونگي مقابله با بيماري هاي عفوني مقاربتي و ايدز نيز به آنها آموخته نمي شود.

آموزش هاي انحرافي کانال هاي تلويزيوني ماهواره اي و فيلم ها و مجلات مبتذل و غير اخلاقي، خطر شيوع ايدز و بيماري هاي ناشي از رفتارهاي نادرست جنسي را افزايش داده است. بايد با آموزش صحيح به نوجوانان و جوانان، در ضمن دروس بهداشت و فيزيولوژي بدن و روان شناسي و تربيت بدني و امور خانواده و اخلاق و تعليمات ديني و يا از طريق برنامه هاي ويژه توسط تيم هاي متشکل از پزشک و روانشناس و متخصصين علوم تربيتي و ديني و اخلاقي، زمينه مناسبي براي مقابله با اين خطر ها فراهم شود.

بديهي است تا در مورد امور مربوط به امور جنسي آگاهي هاي مورد نياز به جوانان داده نشود، آمادگي لازم براي مقابله با انحرافات جنسي و مفاسد و عواقب سوء ناشي از آن و نيز بيماري هاي مختلف جنسي و راه هاي انتقال آن حاصل نخواهد شد. پدران و مادران شرعا وظيفه دارند آداب اسلامي را در اين رابطه به فرزندانشان بياموزند و آنها را در اين رابطه تقويت کنند تا شيادان و آلودگان نتواند فرزندان آنها را بفريبند و آنها را به وادي فنا و سقوط بکشانند. اما خود پدر و مادر نباید مستقیم وارد موضوع شوند بلکه تحت نظارت انها انجام شود چون حرمت والدین نزد فرزندان شکسته می شود .

نکات مهم در تربیت جنسی

1-از مسائل بسیار مهم این است که فرزندان و جوانان ما بدانند در چه وضع و موقعيتي هستند و در رابطه با زندگي شخصي شان چگونه موضع بگيرند و به چه صورت و شيوه اي از خود و عفت و شرافت و شخصيت خود دفاع و حراست کنند. خطر روابط ممنوع و معاشرت هاي آلوده بايد از دوران نوجواني به دختران و پسران آموخته شود. پدران( و ترجيحا غير پدر فرد اگاه و مورد اعتماد) بايد محرم راز پسران خود باشند و در اين زمينه رابطه تنگاتنگي با فرزندان پديد آورند و گفتني هاي لازم را در جهت حفظ خود از خطر و رعايت عفت و پاکدامني به پسران بگويند. از سنين نوجواني پدر( ترجيحا....) بايد شيوه غسل را به پسر بياموزد و در اوان بلوغ و احتلام، حالت ها و وقايع اين دوران را به او تفهيم نمايد و احکام شرعي غسل و چگونگي آن را به فرزندش بياموزد. مادر بايد از طريق پدر، درباره دگرگوني حالات پسر و غسل و احتلام و جنابت او با خبر شود و از قبل لباس و جامه زير او را جدا و حتي محل خواب او را تفکيک نمايد.

در مورد دختران نيز اين اطلاع دهي در همين مقطع و توسط مادر و در امور ريزتر ترجيحاتوسط فرد ...بايد انجام بگيرد .

ب ) آگاهي از خطرات وامراض:

در طول جريان تربيت و رشد، پدران و مادران بايد به فرزندان خود تفهيم کنند چه خطراتي در انتظار آنها است. در سر راه خانه تا مدرسه و برعکس چه آلودگي هايي ممکن است برايشان پديد آيد. چه افرادي در سر راه شان ممکن است سبز شوند و چه رسوايي هايي برايشان به وجود آورند. بخشي از آگاهي هايي که بايد به نوجوانان و جوانان به طور مستقيم يا غير مستقيم داده شود درباره بيماري هاي مقاربتي است. اين گونه مسائل بايد به گونه اي به آنها تفهيم شود که احساس نفرتي از آن در دل ها پديد آيد و از فرجام آن نگران و بيمناک شوند و ضرورت حفظ خود را از آلودگي ها به خوبي دريابند و اين آموزش ها بهتر است در لابه لاي داستان ها و اتفاقاتي که براي ديگران پيش آمده بيان شود تا مايه عبرت و پند آنها گردد.

2. تقويت ايمان و اخلاق:

بخشي از آموزش هايي که در زمينه تربيت جنسي بايد مورد نظر باشد، آموزش هايي در رابطه با تقويت ايمان و اخلاق است. پرورش ايماني و اخلاقي مي تواند در حفظ فرزندان و جوانان از خطرات و تأمين سعادت آنها خيلي مؤثر باشد. بخشي از اين آموزش ها بايد در رابطه با حجب و حياي متعادل و موزون و عاقلانه باشد. از علل انحرافات در کودکان گاهي حجب و حياي شديد و زماني هم جرأت و جسارت و بي پروايي فوق العاده است.

3. اشباع کردن از محبت:

از مسائل مهم در امر تربيت نوجوان و جوانان، اشباع کردن آنها از محبت به ويژه در زمان کودکي آ نها است. اشباع نشدن آنها موجب پيدايش نارسايي ها و کمبودهاي عاطفي است که موجب هر نوع اختلال است و زمينه ساز بسياري از انحرافات جنسي جوانان است و اثر آن تا پايان عمر در افراد باقي مي ماند و کودکاني که از محبت سيراب نشده اند در همان اوان و يا در نوجواني و جواني به شدت در معرض خطرند. البته زياده روي در محبت و وابستگي شديد کودکان به پدر و مادر نيز موجب نوع ديگري از خطر است. پس بايد فرزندان را به گونه اي متعادل اشباع کرد تا دچار لغزش و خطر نشوند.

4. آمادگي براي زندگي:

به تدريج که پسران و دختران رشد مي کنند و بزرگ مي شوند بايد با دنياي متفاوت زندگي زن و مرد و به وظايفي که اين دو در زندگي دارند آشنا شوند. البته اين به معناي بيدار کردن نيرو و قوه خفته و نهفته جنسي نمي باشد، بلکه هدف آن است که پيش از اين که فرزندان ما به فکر مسأله اي بيفتند و يا چيزي را از زبان ديگران بشنوند بايد به گونه اي سالم و معقول و همراه با وقار و عفت و منطقي، خطرات احتمالي و انحرافات را از آنان دور کرد. بررسي ها نشان مي دهد که طرح اين گونه مسائل در قالب هايي مناسب و همراه با وقار و اخلاق که از هر نوع وقاحت دور باشد از طرف افراد دلسوزي چون پدر و مادر، از لغزش هاي آينده آنها جلوگيري خواهد کرد.

در واقع آموزش اين مسائل توسط والدين و مربيان دلسوز به خاطر جلوگيري از بدآموزي و سوء استفاده در اين زمينه است. والدين براي برخي از آموزش ها مي توانند از وجود معلمان و مربياين که مجهز به تعاليم و ضوابط اخلاقي و انساني بوده و بدآموز و منحرف کننده نباشند، استفاده کنند.

آموزش هايي که به فرزندان و جوانان و نوجوانان در رابطه با زندگي غريزي و جنسي شان داده مي شوند ممکن است به صورت مستقيم و يا غير مستقيم باشد. در آن چه که مربوط به دستورات و تعاليم شرعي است سعي بر اين است که مستقيما مطالب به آنها آموخته شود همان گونه که در رساله هاي عملي مراجع تقليد وجود دارد ودر آن چه که ناشي از تحريکات و کنجکاوي ها است بايد سعي شود راه و روش غير مستقيم به کار بسته شود. مثلا برگزاري جشن تکليف براي دخترها و پسرها و تبريک وقت بلوغ آنها نوعي از آموزش هاي غير مستقيم است. بايد توجه داشت که آموزش مستقيم نيازمند پختگي و توانايي و تيزهوشي و دلسوزي خاصي است، چون از يک طرف بايد آگاهي هاي لازم را به فرزندان داد و از طرفي ديگر بايد مراقب بود اين امر سبب بيداري زودرس و بي موقع جنسي نگردد و موجب تحريکات زيانبار و باز شدن بيش از حد ضرورت چشم و گوش آنها نگردد.

سن آموزش مسایل جنسی

يقينا در دوران کودکي و در سنين کودکي پايين تر از 7 سالگي ضرورتي براي آموزش مسائل جنسي وجود ندارد. توصيه هاي پيامبر گرامي اسلام و ائمه معصومين(ع) به والدين اين است که کودک در معرض ديد و يا حتي شنيدن صداي تنفس والدين در هنگام مقاربت جنسي آنان نباشد. اين سفارش ها بيانگر آن است که اولا مرحله اي از تمايلات جنسي در آغاز دوره کودکي وجود دارد، گرچه کودک از آن آگاه نيست و ثانيا عوامل بيروني ناهشيار بر رفتار جنسي تأثير مي گذارد.

در اين سن کودکان بسياري از اعمال و گفتار را تقليد مي کنند و با والدين خود همانند سازي مي نمايند. با آلت جنسي خود بازي مي کنند و مي خواهند جنسيت خود را شناخته از تفاوت هاي جنسي مذکر و مؤنث آگاه شوند. در اين مرحله هر پسر يا دختري به طور حتم از جنسيت خود آگاه مي شود و در پايان اين مرحله (حدود 6 سالگي) نقش جنسي خود را بايد به خوبي ايفا نمايد.

يکي از جلوه هاي تشخيص و شناخت نقش جنسيت در طول سنين مزبور به ويژه شش تا 7 سالگي، ظهور و درک انگيزه هاي جنسي است گويا در اين دوران غريزه جنسي کودکان تا اندازه اي هر چند کم رنگ خودنمايي مي کند و کودکان به تدريج آثار آن را به گونه اي احساس مي کنند. از اين رو برخي از روايات اسلامي بر اين نکته تأکيد دارد که بستر کودکان و به ويژه کودکان ناهمجنس را از شش سالگي به بعد از يکديگر جدا سازيد در مواردي نيز مادر از خوابيدن در کنار دختر 6 ساله خود منع شده است. در واقع اسلام مي خواهد که غريزه جنسي در دوران شکوفايي خود رشدي طبيعي داشته باشد زيرا در غير اين صورت بيم آن مي رود که کودک به بلوغ زودرس مبتلا گرديده براي خود و اوليا و مربيان مشکلاتي به بار آورد.

مرحله اي از اين آموزش که اطلاعات او را در زمينه آميزش و ضوابط و احکام و آداب آن افزايش مي دهد, بايد در هنگام ازدواج و در آستانه آن انجام شود و زودتر از آن لازم نيست و باعث تحريک او خواهد شد.

شما می توانید براي آگاهي بيشتر ازکتاب های زیر استفاده ببرید:

1-رشد جسمي و جنسي در نوجواني، دکتر حسين لطف آبادي، ص 86

2 خانواده و مسائل جنسي کودکان، دکتر علي قائمي، بخش 12، تربيت جنسي کودکان و نوجوانان، ص 250

3-ازدواج مکتب انسان ساز، اثر شهيد پاک نژاد

4-روان شناسي زنا شويي

5آداب آميزش

6-روان شناسي زن.

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
ساختمان سازها ، نیازمندی های صنعت ساختمان


ساختمان سازها ، نیازمندی های صنعت ساختمان

www.SakhtemanSazha.com


سایت ساختمان سازها (www.SakhtemanSazha.com) یک سایت تخصصی در بخش ساختمان و صنایع وابسته آن می باشد که تمامی متخصصان، فروشندگان ، مجریان و فعالان این بخش می توانند تبلیغات خود را بصورت آنلاین به نمایش بگذارند و تنها برای آگهی های ویژه هزینه پرداخت نمایند.

فعالان بخش ساختمان می توانند محصولات ، خدمات  ، اطلاعات تماس و تصاویر محصولات خود  را در سایت ساختمان سازها بصورت آگهی تبلیغاتی ثبت کنند و محل فروشگاه یا دفتر خود را روی نقشه بصورت آنلاین مشخص کنند تا مخاطبین با درک بهتری از خدمات و محصولات ایشان آشنا شوند.

همچنین بازدیدکنندگان سایت ساختمان سازها ، افراد و شرکتهایی هستند که به دنبال کالا و خدمات و فروشندگان و مجریان مرتبط با صنعت ساختمان هستند که در این سایت می توانند به راحتی شرکت مورد نظر خود را پیدا کنند.

موضوعات اصلی سایت ساختمان سازها شامل دکوراسیون ، مصالح ساختمانی ، املاک ، ماشین آلات ، خدمات ساختمانی , خدمات تزییناتی ، خدمات تاسیساتی ، لوازم و تجهیزات ، بازار کار ، آموزش ، شرکتها و امور مهندسی ، محوطه سازی و سایر نیازمندیهای مرتبط با ساختمان می باشد و هر کدام از این موضوعات بخشهای مختلفی از فعالیتهای مرتبط با ساختمان را در بر می گیرد.


سایت ساختمان سازها محل مناسبی برای ثبت آگهی های تخصصی صنعت ساختمان می باشد. با ثبت آگهی های خود در بخش نیازمندی های ساختمان سازها ، تبلیغات خود را در سراسر کشور در معرض دید بازدیدکنندگان تخصصی قرار خواهید داد و مشتریان بالقوه بیشتری را جذب خواهید نمود. ثبت آگهی و تبلیغ در سایت ساختمان سازها رایگان است و فقط آگهی های ویژه شامل هزینه خواهد بود.
درباره ما
شما در این سایت میتوانید جدیدترین مطالب را با موضوعات زیر مشاهده نمایید: آموزش راه های افزایش بازدید و کسب درآمد از اینترنت , مطالب زیبا و جذاب , اس ام اس , خبر های جنجالی از دنیای ورزش , تصاویر زیبا و دیدنی , کتاب های الکترونیکی , آموزش مسائل زناشویی و ...
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 966
 • کل نظرات : 142
 • افراد آنلاین : 5
 • تعداد اعضا : 285
 • آی پی امروز : 58
 • آی پی دیروز : 197
 • بازدید امروز : 123
 • باردید دیروز : 323
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 2,367
 • بازدید ماه : 17,275
 • بازدید سال : 89,260
 • بازدید کلی : 2,357,153
 • فروشگاه


  پروژه رساله فرهنگسرا

  پروژه ای درمورد رساله فرهنگسرا که در یک شهر مدنظر انجام گرفته و شامل فهرست و خود رساله است که هردو تو فایل word قرار گرفته

  دانلود پروژه رساله فرهنگسرا
  پاورپوینت شناخت رنگ و استفاده آن در معماری

  پروژه ای درمورد شناخت رنگ و استفاده آن در معماری در فایل پاورپوینت 56 اسلایدی

  دانلود پاورپوینت شناخت رنگ و استفاده آن در معماری
  پاورپوینت سازه های پلیمری

  پروژه ای درمورد سازه های پلیمری در فایل پاورپوینت 21 اسلایدی

  دانلود پاورپوینت سازه های پلیمری
  پاورپوینت ساخت و ساز اصولی

  پروژه ای درمورد ساخت و ساز اصولی در فایل پاورپوینت 95 اسلایدی

  دانلود پاورپوینت ساخت و ساز اصولی
  پاورپوینت کف شور

  پروژه ای درمورد کف شور در فایل پاوپوبنت 12 اسلایدی

  دانلود پاورپوینت کف شور
  پاورپوینت قرنیز و ازاره

  پروژه ای درمورد قرنیز و ازاره در فایل پاورپوینت 24 اسلایدی

  دانلود پاورپوینت قرنیز و ازاره
  پاورپوینت شبکه های فضایی

  پروژه ای درمورد شبکه های فضایی یا سازه های تا شونده در فایل پاورپوینت 21 اسلایدی

  دانلود پاورپوینت شبکه های فضایی
  بررسی رویه قضایی ایران در خصوص برخورد با جرائم زیست محیطی 22صفحه

  از طرف دیگر محیط زیست مرزی هم نمی شناسد تا در آن محدود و محصور شود و اثرات تخریب آن در یک کشور به کشور یا کشورهای دیگر سرایت نکند

  دانلود بررسی رویه قضایی ایران در خصوص برخورد با جرائم زیست محیطی 22صفحه
  اموزش تصویری و كامل نرم افزار قدرتمندNero 9 فورمت ورد

  در اینجا سعی داریم به صورت مختصر و مفید نحوه استفاده آن را بیان کنیمبدون هیچ توضیح اضافی در رابطه با نرم افزار و کاربردهای جانبی آن

  دانلود اموزش تصویری و كامل نرم افزار قدرتمندNero 9 فورمت ورد
  پاورپوینت اصول برنامه ریزی آموزشی

  پاورپوینت اصول برنامه ریزی آموزشی دارای 293 اسلاید می باشد که برای رشته علوم تربیتی، گرایش مدیریت وبرنامه ریزی آموزشی تهیه شده است

  دانلود پاورپوینت اصول برنامه ریزی آموزشی
  پرسشنامه انگیزش شغلی 40 ماده ای هرزبرگ

  پرسشنامه انگیزش شغلی 40 ماده ای هرزبرگ در 6 صفحه وورد و قابل ویرایش به همراه توضیحات کامل و تعاریف هر کدام از گویه ها و تفکیک سؤالات براساس گویه ها

  دانلود پرسشنامه انگیزش شغلی 40 ماده ای هرزبرگ
  پاورپوینت روشهای ارزشیابی آموزشی

  پاورپوینت روشهای ارزشیابی آموزشی دارای 241 اسلاید می باشد و برای رشته علوم تربیتی کاربرد دارد هدف نهایی درس دانشجویان رشته علوم تربیتی با مطالعه این درس روشهای مختلف ارزشیابی آموزشی و چگونگی کاربرد آنها را یاد می گیرند

  دانلود پاورپوینت روشهای ارزشیابی آموزشی
  پاورپوینت اصول و مبانی آموزش و پرورش

  آشنایی با مبانی آموزش و پرورش به ویژه مبانی فلسفی آموزش و پرورش و راهگشایی و راهنمایی به کاربرد این اطلاعات در برنامه ریزی های درسی، طراحی آموزشی، مدیریت و اداره کلاس است

  دانلود پاورپوینت اصول و مبانی آموزش و پرورش
  پاورپوینت سقف طاق ضربی

  پروژه ای درمورد سقف طاق ضربی در فایل پاورپوینت 28 اسلایدی

  دانلود پاورپوینت سقف طاق ضربی
  پاورپوینت سقف تیرچه و بلوک

  پروژه ای درمورد سقف تیرچه بلوک در فایل 24 اسلایدی

  دانلود پاورپوینت سقف تیرچه و بلوک
  پاورپوینت اتصالات در سازه فولادی

  پاورپوینت اتصالات در سازه فولادی دارای ۵۲ اسلاید بوده که می توانید فهرست و تصاویر پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را مشاهده نموده و در صورت تمایل اقدام به خرید آن نمایید

  دانلود پاورپوینت اتصالات در سازه فولادی
  بررسی سطح تقاضا برای كالا، كیفیت، رقابت، تعیین قیمت

  تحقیقات بازاریابی در بازارهای داخلی
  (بررسی سطح تقاضا برای كالا، كیفیت، رقابت، تعیین قیمت)

  دانلود بررسی سطح تقاضا برای كالا، كیفیت، رقابت، تعیین قیمت
  هماهنگی بین فعالیت های تولیدی و مصرفی جامعه

  تولید عبارت از یک جریان یا پروسه (Process)، است

  دانلود هماهنگی بین فعالیت های تولیدی و مصرفی جامعه
  سوالات تستی کتاب وصیت نامه امام (تالیف شفیعی مازندرانی)همراه با پاسخ

  سوالات تستی وصایا نمونه سوالات کتاب شفیعی مازندرانی

  دانلود سوالات تستی کتاب وصیت نامه امام (تالیف شفیعی مازندرانی)همراه با پاسخ
  پاورپوینت مبانی نظری معماری پست مدرن

  پاورپوینت مبانی نظری معماری پست مدرن در 40 اسلاید برای درس مبانی نظری معماری آماه شده است در ادامه فهرست این پاورپوینت و تصویر پیش نمایش اسلایدهای آن را مشاهده خواهید کرد و در صورت تمایل می توانید اقدام به خرید نمایید

  دانلود پاورپوینت مبانی نظری معماری پست مدرن
  پاورپوینت فن آوری ارتباطات و اطلاعات و تحولات آموزشی

  پاورپوینت فن آوری ارتباطات و اطلاعات و تحولات آموزشی شامل 28 اسلاید می باشد

  دانلود پاورپوینت فن آوری ارتباطات و اطلاعات و تحولات آموزشی
  پاورپوینت انواع سقف های رایج بتنی

  پاورپوینت انواع سقف های رایج بتنی دارای ۶۱ اسلاید بوده که می توانید فهرست و تصاویر پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را مشاهده نموده و در صورت تمایل اقدام به خرید آن نمایید

  دانلود پاورپوینت انواع سقف های رایج بتنی
  پاورپوینت نور و کاربرد آن در معماری

  پاورپوینت نور و کاربرد آن در معماری دارای ۳۹ اسلاید بوده که می توانید فهرست و تصاویر پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را مشاهده نموده و در صورت تمایل اقدام به خرید آن نمایید این پاورپوینت را می توانید برای دروس انسان طبیعت معماری ، تنظیم شرایط محیطی و درک و بیان معماری استفاده نمایید

  دانلود پاورپوینت نور و کاربرد آن در معماری
  پاورپوینت هنر و معماری دوره صفویه

  پاورپوینت هنر و معماری دوره صفویه دارای ۵۷ اسلاید بوده که می توانید فهرست و تصاویر پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را مشاهده نموده و در صورت تمایل اقدام به خرید آن نمایید از این پاورپوینت می توانید برای درس معماری اسلامی استفاده نمایید

  دانلود پاورپوینت هنر و معماری دوره صفویه
  پاورپوینت معماری انتزاعی

  پاورپوینت معماری انتزاعی در 31 اسلاید برای درس مبانی نظری معماری آماده شده است در ادامه می توانید فهرست و تصویر پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را مشاهده نموده و در صورت تمایل اقدام به خرید پاورپوینت معماری انتزاعی نمایید

  دانلود پاورپوینت معماری انتزاعی
  پاورپوینت معماری پرش کیهانی

  پاورپوینت معماری پرش کیهانی دارای ۳۰ اسلاید بوده که می توانید فهرست و تصاویر پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را مشاهده نموده و در صورت تمایل اقدام به خرید آن نمایید

  دانلود پاورپوینت معماری پرش کیهانی
  پاورپوینت سد سازی و انواع آن

  پاورپوینت سد سازی و انواع آن دارای ۴۶ اسلاید می باشد که در آن ابتدا به تعریف سد و هدف ایجاد آن پرداخته شده و در ادامه انواع سدها ، مطالعات اولیه پروژه های سدسازی و ضوابط و معیارهای اجرایی را بطور کامل مورد بررسی قرار داده است با دریافت این پاورپوینت می توانید اطلاعات بسیار خوبی را در مورد سدسازی کسب کنید

  دانلود پاورپوینت سد سازی و انواع آن
  مشخصات كلی بازارها و كالا در كشورهای در حال توسعه

  در دنیای امروز کسب سهم بیشتر از بازار مصرف، هدف اصلی شرکت ها و صاحبان صنایع به شمار می رود و در این شرایط استفاده از اصول و فنون علمی در بازاریابی هر روز پررنگ تر از قبل می شود

  دانلود مشخصات كلی بازارها و كالا در كشورهای در حال توسعه
  مطالعه نقش دولت در فعالیت های بازاریابی و خط مشی بازرگانی دولت در این رابطه

  (نقش دولت در اقتصاد و توسعه بازاریابی؛ مطالعه میدانی تجربه ایران)

  دانلود مطالعه نقش دولت در فعالیت های بازاریابی و خط مشی بازرگانی دولت در این رابطه
  بررسی تاثیر عوامل فرهنگی بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

  پایان نامه جهت اخذ درجه کارشناسی رشته علوم تربیتی

  دانلود بررسی تاثیر عوامل فرهنگی بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان